Как да накарам отглеждането на лозя да работи

Динамика на площите, средни добиви и производство на грозде от лозята в България

Машината може да се агрегатира с отклоняващи секции и работни органи за едновременна обработка на вътрередовите пространства. Акцентът при тази машина е използването на плоскорезни работни органи, с които се премахва плужната обработка, т.

Важно е кората на присадките да съвпада с тази на подложката, а долната пъпка трябва да сочи навън.

Поддръжката на възприетата формировка се състои в ежегодното премахване на излишните зрели леторасти или на части от тях, както и на повредените многогодишни части на лозата; оставяне на необходимия брой плодни звена за съответното натоварване с плодни очи, съобразно биологията на сорта, растежната сила и здравното състояние на лозите с оглед получаване на оптимален по количество и качество добив грозде.

Агротехника Мобилни пръскачки Пръскачки за дезинфектация

). Съществува тенденция на замяна на плужната оран с разрохкване. Могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни лемежи или с плоскорезни лемежи. При това се избягва образуването на буци, деформирането на почвената повърхност, намалява се ширината на защитната зона, снижава се разхода на гориво, почвата са предпазва от ерозия.

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремим те да съвпаднат с разцепите на основата.

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

Облик Създаване на лозя сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Калемът се реже близо над горното око, като се стремим да запазим цяло междувъзлието.

неправилна резитба, нанасяне на механични повреди при обработката, повреди от вредители и недостатъчни грижи, лозите отслабват. Формата им се нарушава и те закържавяват. За възстановяване на формировката и жизнеността на такива лози, за да могат те да започнат отново да растат и плододават нормално, особено голямо значение има извършването на правилна резитба. При такива случаи се налага внимателно да се почистят всички сухи части на главината, да се подменят силно повредените засъхващи рамена и да се оставят къси резервни чепове.

Борбата с тях трябва да се води както чрез хербициди, така и с почвообработки.

А когато теренът е наклонен, да се предпочитат машини с плоскорезни работни органи.

Актуално Държавен Фонд Земеделие Земеделие Министерство на земеделието,.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Как да накарам отглеждането на лозя да работи”

Leave a Reply

Gravatar